DİĞERBELGELENDİRME

CEKAL Belgesi


Cekal Belgesi cam sektörü ile alakalı olarak yapılan test işlemleri ve belgelendirme standardıdır. Merkezi Fransa olan belgelendirme için kalite standartları ve performans değerlendirmesi testleri yapılarak ürünün uluslar arası standartlarını belirlemektedir. Cekal belgesi ürün türüne göre değişiklik arz eden standartlar içermektedir.

Cekal Belgelendirme süreci ürünün özelliğine ve türüne göre farklılık göstermektedir. Cekal İşareti taşıyan bir ürün standarda ait tüm testlerin yapıldığını ve üürünün Cekal Standardı üzerinden belgeli olduğunu gösterir.

Cekal belgesi başvurusunun onaylanmasının ardından cekal belgesi taşıyan ürünler ilgili sektör ile alakalı bütün test ve kalite işlemlerinden başarılı çıktığının belgelendirmesi amacıyla cekal işareti konulmaktadır. Isıcam, sertleştirilmiş cam gibi cam türleri cekal standart testlerine tabi tutulmaktadır.

Uluslar arası cam ve cam ürünleri satışı yapıyorsanız cekal belgesi sayesinde pazarlama olanaklarınızı arttırabilir ürünlerinizin kalite standartlarına uygun olduğunu belgeleyerek tüketicinin sizi tercih etmesi için avantaj kazanabilirsiniz.

Cekal testlerine tabi camlar Isıcamlar, Lamine Camlar ve Sertleştirilmiş camlardır.

Cekal Belgesi Faydaları
Ürünlerin Pazarlamasında avantaj sağlar
Uluslararrası alanda ürün kalitesi ile ilgili ispat sağlar