DİĞERBELGELENDİRME

Güvenli Hizmet Sertifikasyonu


Koronavirüs (COVID-19) pandemisi, tüm dünyadaki işletmeleri ve faaliyetlerini etkilemeye devam ederken, güvenlik ve üretkenliği devam ettirebilmek amacı ile çok sayıda işletme ve müşteri, evden çalışmaya başlamıştır. Bu durum, sağlık riskleri altında operasyonları sürdürmek bakımından zorunlu olmuştur. Dolayısıyla böyle bir çalışma tarzı, iş sürekliliği için gerekli uygulamalara ve bilgilere uzaktan erişim korumasını daha fazla gündeme getirmiştir.

Bugünkü koşullarda yüksek riskli bölgelerdeki tüm çalışanlar, evden çalışmaya teşvik edilmektedir. Bu noktada bağlantı ve erişim güvenliğinin sağlanması ve sistemdeki bilgilerin güvenliğinin sağlanması, uzmanlık gerektiren bir iş olmaktadır. Yine pandemi yüzünden küresel boyutta seyahat kısıtlamalarının getirilmesi, dünya çapında zorunlu olmayan iş seyahatlerinin askıya alınmasına neden olmaktadır. Böyle olunca evden çalışma politikalarının geliştirilmesi, uygulanması ve takip edilmesi gerekmektedir. İşte güvenli hizmet sertifikasyonu programlarının geliştirilmesi bu ihtiyaçlardan doğmuştur.

İşletme çalışanlarından herhangi birinin, mühendislik, müşteri desteği, satış, finans, pazarlama ve insan kaynakları olabilir, evden çalışma ihtiyacının artması ile işletme süreçlerinin, kullanılan teknolojilerin ve iş yapma yöntemlerinin yeniden düzenlenmesini gerekmiştir. Yetkili kuruluşlar tarafından, işletme çalışanlarının, müşterilerin ve iş ortaklarının memnuniyet ve refahını sağlamak için, öncelikli olarak, planlanan etkinliklerde değişiklikler yapılmakta, mümkün olan yerlerde bazı etkinlikler ertelenmekte ve etkileşimde kalmalarını sağlayacak bazı etkinlikler sanallaştırılmaktadır. Bu çalışmaları takiben, yapılan düzenlemelerin sağlıklı yürüdüğünü ve sürdürülebilir olduğunu kanıtlamak üzere işletmeler için güvenli hizmet sertifikası düzenlenmektedir.

Diğer yandan konaklama ve tatil hizmetleri de içinde bulunduğumuz dönemde son derece hassas bir konudur. Bir hizmet sektörü olan turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler açısından, çalışanların ve misafirlerin sağlığını korumak ve gerekli önlemleri almak bir yükümlülüktür. COVID-19 salgın sürecinde alınacak hijyen ve temizlik önlemleri ve bunlara uyulması, konuklara güvenli ve hijyenik bir ortamda tatil sunma açısından önemlidir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, güvenli hizmet sertifikasyonu hizmetleri de verilmektedir.