ÜRÜNBELGELENDİRME

Vegan Vejetaryen Sertifikası


Vegan belgesi ve vejetaryen belgesi, işletme tarafından daha şeffaf bir yaklaşım olmasının yanı sıra tüketicilere, tükettikleri ürünlerin vegan veya vejetaryen yaşam tarzlarına uygun olduğu konusunda gerekli rahatlığı sağlar.

Vegan Vejetaryen belgesi, tarafsız, bağımsız ve akredite bir kuruluş tarafından yapılan denetim ve testler sonucunda, vegan vejetaryen üretim standartlarını karşıladığı tespit edilen ürünlere verilen belgedir.

Veganlık, tüm hayvansal ürünleri dışlayan ve mümkün olduğunca hayvanların sömürülmesini sınırlamaya çalışan bir yaşam tarzıdır. Veganlık kavramı beslenmenin ötesinde bir kavramdır. Veganlar, hayvanlar üzerinde test edilen tüm kişisel ve ev ürünlerinin kullanımından da kaçınır ve deri, kürk ve yün gibi tüm hayvansal kaynaklı, gıda dışı ürünleri satın almaz ve kullanmazlar.

Vejetaryenlik ise, en temel tanımı itibariyle, herhangi bir hayvanın (kümes hayvanları, kırmızı et, balık, deniz ürünleri veya eti için öldürülen diğer herhangi bir hayvan) etini tüketmekten kaçınan bir diyettir.

Tüm kriterleri ve testleri olumlu bir şekilde geçerek tamamen vegan olduğu kanıtlanan ürün vegan sertifikasına sahip olur. Vegan sertifikasına sahip bir ürün, üreticinin kendisini farklı şekillerde kanıtlamasına gerek kalmadan, vegan tüketici için güven oluşturur. Böyle hem üretici daha güvenilir bir marka algısı oluşturur, hem de tüketici için ilk tercih sebebi konumuna gelir.

Vegan sertifikalı ürün sadece vegan tüketici hedef almaz, vegan olmasa bile doğayı, ekosistemi, canlı yaşamını, sürdürebilirliği önemseyen her bilinçli tüketici için tercih sebebidir.

Her yıl katlanarak büyüyen vegan ve vejetaryen pazarı içerisinde, gıda sektöründe bir çok kuruluş, mümkün olduğunca hayvansal içeriklerden uzak durarak tüketici çekiciliğini artırmaktadır. Günümüzde insanların beslenme alışkanlıkları ve günlük diyetleri çok çeşitli hale gelmektedir ve tüketicinin değişen alışkanlıkları karşısında tercih edilmek ve pazara tutunmak isteyen tüm üreticiler, vegan standartlara uygun seçenekler üretip, bunlar için vegan sertifikası alarak, sadece vegan değil, tüm bilinçli tüketiciler için tercih sebebi haline gelebilirler.

Ürününüz için vegan sertifikası veya vejetaryen sertifikası almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus, test konusunda güvenilir, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş ile çalışmanız olmalıdır. Tüm bunların yanı sıra son derece önemli bir diğer husus ise kuruluşun ulusal ve uluslararası akredite olduğundan ve size sunduğu sertifikanın tüm dünyada geçerli olduğundan emin olmalısınız.

Her geçen gün artan sayıda şirket, mümkün olduğunca hayvansal içeriklerden uzak durarak tüketici çekiciliğini artırmaktadır. Tüketicinin değişen alışkanlıkları karşısında tercih edilmek ve pazara tutunmak isteyen tüm üreticiler, vegan standartlara uygun seçenekler üretip, bunlar için vegan sertifikası alarak, sadece vegan değil, tüm bilinçli tüketiciler için tercih sebebi haline gelebilirler.

Vegan sertifikası yada vejetaryen sertifikası için hemen başvurunuzu yapabilir yada uzman ekibimize ulaşarak en detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.